You are currently viewing Atnaujintos elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo sąlygos: didesnė galimybė pasinaudoti parama

Atnaujintos elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo sąlygos: didesnė galimybė pasinaudoti parama

Dar daugiau gyventojų ir įmonių galės pasinaudoti parama privačiai elektromobilių įkrovimo infrastruktūrai įsirengti. Energetikos ministro įsakymu atnaujintas privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimo projektų finansavimo sąlygų aprašas.

„Šiame sparčiai besivystančiame naujų technologijų laike elektrinis transportas vis dar neturi alternatyvų. Atnaujintos platesnės sąlygos sudarys didesnę galimybę fiziniams ir juridiniams asmenims įsirengti privačias įkrovimo stoteles ir didesnes pasirinkimo galimybes pereiti prie taupesnių ir mažiau taršių transporto priemonių“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys. 

Šalia daugiabučių namų bus daugiau galimybių elektromobilių įkrovimui – įvairiose vietose ant apšvietimo stulpų (atramų) atsiras įkrovimo infrastruktūra. Be to, atsisakoma iš anksto apibrėžtų lokacijų, kuriose turi būti įrengiama infrastruktūra taip sudarant galimybes stoteles įrengti dar daugiau vietų. Fiziniai asmenys taip pat pagal poreikį galės pasirinkti ir didesnio – iki 22 kW galingumo stoteles, taip pat ir stoteles, turinčias daugiau kaip vieną prieigą.   

Sudarytos lankstesnės sąlygos įsigyjant stoteles su dinaminiu galios valdymu, kurį fiziniai asmenys nuo šiol galės pasirinkti savo nuožiūra. Dar daugiau galimybių gauti paramą sudaroma juridiniams asmenims, kurie galės gauti finansavimą ne tik pagal De minimis valstybės pagalbos taisykles, tačiau ir pagal Bendrąjį bendrosios išimties reglamentą. 

Atnaujintomis sąlygomis mažinama biurokratinė našta. Nebus reikalaujama, kad pareiškėjas pateiktų montuotojo atestatą, nereikės pateikti nekilnojamo turto objekto savininko leidimo įrengti įkrovimo stotelę.

Lietuvos energetikos agentūra artimiausiu metu skelbs kvietimus teikti paraiškas, kuriems bus skirta 39 mln. Eur iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo lėšų. 

Detalesnės finansavimo sąlygos bus pristatytos rugsėjo 8 d. vyksiančioje Elektromobilumo konferencijoje

Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos informacija